Yatak Örtüsünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yakıcı güneşli bir yaz gününün sabahında ya da yağmurlu soğuk bir kış gününün tam ortasında, kimi rutine dönmüş bir iş temposu, kimi ritmik bir okul koşuşturması; belki de nedensiz, plansız, programsız bir gezi sonrası evin kapısına ulaşmak için atılan son adımlar… Ardından ayaklardan uflayarak çıkarılan ayakkabılar… Sohbet etmeye bile gücünüz yok… Tam da bu anda çoğumuz ılık bir duş ile yenileriz kendimizi, ardından alelacele bir akşam yemeği, oturunca koltuğa günün yorgunluğu çöker omuzlarınıza; gözler buğulanır, dinlenme zamanı geldi diye düşünürsünüz ve yatak odasının yolunu tutarsınız. Artık ezbere bildiğiniz ışık düğmesine uzanıp aydınlatmayı açarsınız. Size ana kucağı gibi huzur verecek yatağınıza doğru ilerlerken her zamankinden farklı bir enerji ile dolduğunuzun hissine kapılırsınız. Size bu duyguyu yaşatan detayı anlamaya çalışırken, gözünüz; kenarından katlanmış ve altındaki çarşafı açıkta bırakarak güzelliğine hoş bir gizem katmış yatak örtüsüne takılır. Örtünün üzerindeki desen sizi büyülü bir ortama doğru çekmektedir. Kumaşa elinizle dokunduğunuzda ipeksi doku sizi geçmişte tanıdık bir köşeye taşır…

Bir bakarsınız kumsalda yürürken denizin ılık suyu ayaklarınızı okşamakta… Her adımınızda geride kalan ayak izlerinizi özenle silen minik dalgalar ruhunuza hoş dokunuşlar yapmakta ya da…

Bir ormanın bağrında, uzaklarda duyduğunuz suyun sesine doğru ilerlerken çıplak ayağınızla üzerine bastığınız çimlerden aldığınız haz ile bedeniniz coşmakta…

Biz 40 yılı aşkın tecrübemizle, inancımızla ve sevgimizle, doğanın tüm güzelliğini kumaşlarımıza sabır ile ilmek ilmek işledik ve en ihtiyaç duyduğunuz anda duygularınıza sandal olmak için beğeninize sunduk ve hayallerinize kapı olduk.

Bu aşamada sizlere bu büyülü dünyaya adım atmada yatak örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar üzerine bilgi vermek istedik;

Yatak odaları insanların en özel yaşam alanlarıdır. Günün yorgunluğunu atmak, dinlenmek için bu mekanlarda göz zevkimizi bozacak, ruhumuzu huzursuz edecek eşya ve objelerden uzak durmamız gereklidir. Odanın iç mekân boyasından tutun, perdelerden yer döşemesine kadar her unsur birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Yatak odalarımızı tamamlayan en önemli dekorasyon ürünlerinden biri olan yatak örtüleri hem odaya kattığı şıklıkla hem doğru ürün tercihi ile ortamın huzurunu daha üst seviyeye taşıyacaktır. Kumaşın odaya hâkim renklerle uyumlu seçilmesi, kir tutmaması ve rahat yıkanılabilme özelliği konforunuzu pozitif yönde arttıracaktır.

 

Yatak Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Oda dekorasyonu ile uyumu: Alacağınız örtü oda içindeki diğer mobilyalar ve yatak başlığı ile uyum içinde olmalıdır.
  • Renk seçimi: Dekorasyonun tam uyum içinde olması için odanın iç duvar rengi, mobilyaların rengi çok önem taşımaktadır. Yatak örtüsü renginin seçimi odaya canlılık, huzur ve neşe vereceği gibi, yanlış renk seçimleri huzursuz hissetmemize neden olabilmektedir.
  • Temizlenebilirlik: Yatak örtüsünün rahatça yıkanabilir ve kolay temizlenebilir olması bizler için rahatlatıcı olmaktadır. Kumaşlara kolay yıkanabilme özelliği dokuma aşamasında kazandırılır ve yıllanmış deneyim gerektirir. Biz ekibimizle sizlere iyi kumaş ürettik ve kullanımınıza sunduk.
  • Doğru kumaş seçimi: Yatak örtüsünün kırışık görünmemesi açısından kumaş seçerken çok kaygan olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Doğru ölçüde olması: Seçtiğiniz yatak örtüsü elinizdeki yatağın ölçülerine uygun olmalıdır. Yatağın üzerine serildiğinde tüm alanı kapatacak şekilde olmalı, yere sarkmamalıdır. Doğru ölçüde olan örtü her zaman yatağın güzel ve düzgün görünmesini sağlar.

 

Şönil Yatak Örtülerimiz, Soldi Yatak Örtüsü Grubu, Dijital Baskılı Yatak Örtüleri, Nakışlı Kapitoneli Yatak Örtüsü Grubu şık kabartma görünümleri, farklı renk seçenekleri ve zarif tasarımları ile sizleri cezbedecektir. Dijital Baskılı Kapitoneli grubumuz çeşitli renk ve desen seçeneklerimiz ile yatak odalarınıza renk katmaktadır. Nakışlı Kapitoneli yatak örtülerimiz rahatlığı ve sade şıklığı ile yatak odalarınızın dekorunu tamamlamaktadır.

       Elegant Çeyiz Grubu ile yeni evlenenlerin yatak odalarında mutluluklarına mutluluk katıyoruz. Onların sevgilerini yatak örtülerimize ve perdelerimize işledik, nakışlı ve dantelli nevresim takımları ve perdeler ile kombinlediğimiz kapitoneli ve kapitonesiz çeyiz grubumuz ile şıklığın, zarafetin ve lüksün keyfini sizlere sunduk.

Biz sevgi ile büyüyoruz ve kumaşlarımıza sevgi işliyoruz,

Siz birbirinizi daha çok sevin ki…

Biz sevginizden güç alıp daha iyisini üretelim…

 

SOLİNAS COLLECTION